рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10

Младиот еврејски принц ќе тргне по патот на одмаздата откако неговиот стар пријател ќе ги зароби него и неговото семејство… Прекрасна екранизација на славната класика што ќе ве остави без здив.

Се прикажува на каналите:

M1 Film  

Беше на каналите:

M1 Family  RTL  Cinemania  RTRS  TV M  M1 Gold MK  

Следна епизода:

сабота
21:45
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
сабота
23:25
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
28.2.24
20:10
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
29.2.24
08:45
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
29.2.24
20:15
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
1.3.24
09:06
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
4.3.24
14:10
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
4.3.24
15:50
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
8.3.24
18:36
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
8.3.24
20:16
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
9.3.24
08:46
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
9.3.24
10:30
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
12.3.24
23:35
Бен Хур (мини-серија, ), Еп. 1
13.3.24
01:15
Бен Хур (мини-серија, епизода 2)
Препораки
 • Хутен и дамата (2016)

  image
  Прича прати Хотена, човека авантуристичког духа и неустрашиву историчарку Лејди Александру. Они ќе пропутовати планету у потрази за скривеним благом. Неки од њих...
 • Ксена: Принцеза ратница (1995)

  image
  Xена (Л. Лаwлесс) је дивља и неустрашива ратничка принцеза. Егзотичне љепоте, атлетске граѓе и силне снаге води битке с необичним митолошким биќима, боговима и...
 • Два живота (2021)

  image
  Julia is a woman who currently lives a life that her mother and her future husband have planned for her. When she is about to get married, she discovers a great...
 • Мекгајвер (2016)

  image
  Млади Ангус "Мек" Макгајвер ради за тајну организацију унутар Америчке владе. Ослања се на своје неуобичајене вештине решавања проблема како би спасао животе.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.