Steve Shill

actor

Роденден: 1957

Актерот:

 1. ...
  Centurian

Режисер:

 1. 1. Сопранови (1999), серија
 2. 2. Закон и ред (1999), серија
 3. 4. L.A. Dragnet (2003), серија
 4. 5. Циркус (2003), серија
 5. 6. Дедвуд (2004), серија
 6. 7. Инвазија (2005), серија
 7. 8. Рим (2005), серија
 8. 9. Братство (2006), серија
 9. 10. Декстер (2006), серија
 10. 13. Опасна игра (2007), серија
 11. 15. Knight Rider (2008), серија
 12. 17. Добра жена (2009), серија
 13. 19. Посетиоци (2009), серија
 14. 20. Бен Хур (2010), филм
 15. 22. Бен Хур (2010), серија
 16. 23. Нестали (2012), серија
 17. 24. ЧИКАГО ФД (2012), серија
 18. 26. Следбеници (2013), серија
 19. 27. Заувек (2014), серија
 20. 29. Константин (2014), серија
 21. 30. Believe (2014), серија
 22. 32. Доказ (2015), серија
 23. 34. Шест (2017), серија
 24. 35. Training Day (2017), серија
 25. 37. Криптон (2018), серија
 26. 40. The Box (2021), серија

Сцеарист:

 1. 1. Дедвуд (2004), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.