рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 9.78/10
(40 гласови)

Врз злогласниот сериски убиец Џо Керол треба да биде извршена смртна казна, неговите следбеници повеќе не постојат, но една нова серија од брутални убиства ги отвора старите рани на агентот на ФБИ, Рајан Харди.
„Следбеници“ започнува кога злогласниот сериски убиец Џо Керол бега од извршувањето на смртната казна, по што човекот што го уапсил, агентот на ФБИ Рајан Харди, мора повторно да го фати. Харди набргу открива дека Керол врбувал цел култ од убијци додека бил во затвор. До крајот на втората сезона, Харди повторно го фаќа Керол и ја уништува неговата мрежа од следбеници. Третата сезона почнува една година подоцна. Џо Керол го чека извршувањето на смртната казна, а Рајан Харди продолжува со својот живот. Вртењето на оваа страница не било лесно, а истрагата што довела до фаќањето на Џо предизвикува незгоди за Рајан и неговиот тим. Но, Рајан се издигнува над контоверзата и се враќа во ФБИ заедно со Мајк Вестон и со Макс Харди, која е внука на Рајан, а успева да создаде и чист однос со Гвен. Но, неговата нова среќа е под закана кога една серија нови убиства се заканува да ги отвори старите рани. Рајан и неговиот тим се присилени да ја разоткријат мрежата пред таа да смогне да ги уништи нив, поради што ќе мораат да се соочат со вистината, дека Џо Керол бил само почетокот.

ПРЕПОРАКИ
 • Случаите на убиство на г-ца Фишер (2012)

  петок
  image
  Уважена госпоѓица Фрајни Фишер, наша дама детективка, лови по забаченим улицама, џез клубовима и божанственим вилама 1920-тих бореќи се против неправде својим...
 • Плаве крви (2010)

  петок
  image
  Серија прати живот обитељи Реаген, чија је глава обитељи Франк Реаган (Том Селлецк), полицијски начелник. Његова кќи Ерин (Бридгет Моyнахан) је помоќник окружног...
 • Првих 48 (2004)

  петок
  image
  48 сати почиње од првог позива. Снимљена у различитим градовима широм Америке, ова докуметарно-криминалистичка серија канала А&Е пружа нам поглед изнутра у...
 • Инспектор Луис (2006)

  петок
  image
  У улози истражитеља Леwиса (некад асистента гласовитог инспектора Морсеа) је Кевин Wхателy, а Лауренце Фоx (Соба с погледом) његов је млади партнер, детектив...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.