poster

Шест

Six (2017)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

Според сценариото на сценаристот и ветеран од Виетнамската војна, Вилијам Бројлс („Опадник, „Аполо 13, „Џархед) и на неговиот син Дејвид Бројлс, кој е ветеран-специјалец, „Шест ни го прикажува тимот 6 на Морнаричките фоки чија мисија во 2014 година да елиминираат еден талибански водач во Авганистан тргнува во лоша насока кога откриваат дека еден американски државјанин соработува со терористите како џихадистички борец. Оваа драма, инспирирана од вистинските мисии, ни доловува со што се занимаваат специјалците, како и тоа какви се нивните комплексни лични животи и сериозните одлуки што ги носат.

ПРЕПОРАКИ
 • НЦИС (2003)

  сабота
  image
  Ова од критике и публике изузетно хваљена серија крцата је акцијом и интригантним случајевима врхунског тима специјалних агената који раде изван владиног...
 • Хенри Опасниот (2014)

  сабота
  image
  Хенри Харт е избран од суперхеројот капетан Маж да му биде наследник. Откако ветува дека ќе го чува идентитетот во тајност, Хенри води двоен живот, балансирајќи...
 • Одред за чуда (2014)

  сабота
  image
  "Одред за чуда" је канадско-америчка образовна серија за дјецу и младе премијерно приказана у Канади и САД-у 26. студенога 2014. У серији дјеца глумци, чији су...
 • Аманет (2020)

  сабота
  image
  Дјечака Јусуфа игра преслатки и талентирани Берат Рüзгар Öзкан. Серија је прије свега све освојила својом живом и садржајном причом, коју је у серију претворио...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.