СОДРЖИНА

Патрик живее во нудистички камп во сопственост на татко му. Животот му е среден како и работилницата - сè додека не го изгуби омилениот чекан. Изгубениот алат повлекува цела низа настани од кои замисленото момче излегува како нов човек.
Патрик е мајстор во нудистичкиот камп на татко му. Слободното време му го посветува на своето хоби, дизајнирајќи и правејќи мебел. Кога Патрик го губи својот чекан, неговата потрага го води до најоддалечените делови на кампот. Секако, кога татко му на Патрик починува, неговата потрага станува егзистенцијална. Безбедносниот меур во кој бил обвиен Патрик се распрснува и сè се менува. Дали тој тагува поради татко му? Или најмногу мисли на својот загубен чекан? Во меѓувреме, камперите почнуваат да се сомневаат во способноста на Патрик за лидерство, плашејќи се дека нивното сакано прибежиште нема да преживее.

Слики

Патрик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Од 5 до 7 (2014)

  денес
  image
  Пред хотелот „Сент Реџис во Менхетен, надежниот млад писател Брајан (Ентон Јелчин) ја запознава Ариел (Беренис Марлоу), софистицирана сопруга на еден француски...
 • Ловење лососи во Јемен (2011)

  денес
  image
  Еден шеик, визионер, верува дека неговата страст по мирното хоби за ловење лососи може да ги збогати животите на неговите луѓе, па тој сонува да го донесе спортот...
 • Икбал и суперчипот (2016)

  денес
  image
  Икбал и Силе се најдобри пријатели кои секогаш живееле еден до друг. На нивната улица следува урбано обновување. За таа работа, за жал, задолжени се Изел и Свајн.
 • Американска свадба (2003)

  денес
  image
  Џим је коначно успео да сакупи храброст и запроси своју девојку Мишел, која је одушевљено пристала. Меѓутим, прави проблеми за Џима тек почињу, јер мора да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.