poster

Украдениот смарагд: Мистериите на Марта’с Вајнјард

Riddled with Deceit: A Martha's Vineyard Mystery (2020)

Режисер: Andy Mikita

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Шефот на полицијата Мадеирас бара помош од Џеф кога еден скапоцен брош е изложен во еден хотел. Брошот е дел од одамна изгубеното семејно наследство на најдобрата пријателка на Зи, Брит, која е сопственичка на хотелот. Но, некој провалува во куќата на Брит и ја онесвестува. Откако ја носат Брит во болница, Џеф и Зи сфаќаат дека некој го бара брошот и се упатуваат кон хотелот, но кога стигнуваат, откриваат дека брошот веќе е украден. Наскоро Џеф и Зи откриваат дека кумот на Брит, Вилард, е убиен, а зад себе оставил таинствено писмо. Џеф и Зи сфаќаат дека Вилард го украл брошот за да ја заштити Брит по нападот и го скрил некаде на островот, па ќе мораат да ја решат тајната и да го најдат брошот за да го откријат убиецот и да ја спасат Брит.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испорака (2014)

  денес
  image
  Том Харди и Џејмс Гандолфини играат шанкер и менаџер од еден бар во Бруклин. Барот понекогаш служи и како место за испорака на пари за мафијата, но една работа...
 • Чудо (2021)

  денес
  image
  Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично...
 • Земја на полицајци (1997)

  денес
  image
  Фреди е шериф во Гарисон, мало гратче населено со полицајци од Њујорк. Кога еден од нив извршува насилен криминал, Фреди поведува сопствена истрага и открива...
 • 39 степеника (1935)

  денес
  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.