Оценка на корисникот: 7.4/10
(113 гласови)

СОДРЖИНА

Во тоа време, натпреварувањето за Мис на светот било едно од најгледаните натпреварувања - со над 100 милиони гледачи. Тврдејќи дека натпреварувањето ги понижува жените, новооснованото Женско движење за ослободување, стекнува слава преку ноќ со нивното упаѓање на натпреварот и нарушување на преносот во живо. Кога преносот продолжил, настанал немир при прогласување на победничките. Победничката не била фаворитот од Шведска, туку Мис Гренада, првата црна жена која станала Мис на светот. За неколку часа, публиката била сведок на протерувањето на патријархот од сцена и менување на идеалите за убавина на западниот свет.

Слики

НезависниНезависниНезависниНезависниНезависниНезависни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вљубениот Шекспир (1998)

  image
  Младиот Шекспир, кој нема идеи ни пари, ја сретнува идеалната жена која го инспирира да напише една од своите најпознати претстави.
 • Доставувач (2013)

  image
  Винс Вон во урнебесна улога на човек кој дознава дека е татко на 533 деца! Дејвид Вознијак не го сфаќа животот премногу сериозно, како ни работата. Ненадејно...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Официјална конкуренција (2021)

  image
  Кога претприемач-милијардер импулсивно одлучува да создаде легендарен филм, тој го бара најдоброто. Познатата филмска режисерка Лола Куевас (Пенелопе Круз) е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.