рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Џек (Бен Афлек) бил средношколски кошаркарски феномен, кој одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, тој добива нова шанса кога станува кошаркарски тренер во своето средно училиште.
Џек Канингем (Бен Афлек) порано имал надежен живот. Во средното училиште, тој бил кошаркарски феномен со универзитетска стипендија, кога одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, Џек е заглавен во бесмислена работа и тоне во алкохолизам поради што го губи бракот и надежта за подобар живот. Кога е замолен да го тренира кошаркарскиот тим во своето средно училиште, коешто пропаднало во однос на неговите славни денови, тој неволно прифаќа, што најмногу го изненадува него самиот. Кога момците почнуваат полека да победуваат, Џек можеби конечно ја наоѓа причината да се соочи со демоните кои го уништуваат. Но дали тоа ќе биде доволно за да ја пополни празнината, да ги излечи длабоките рани од своето минато, и да тргне по патот на искупувањето?

Слики

Надвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од игра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одора (1953)

  денес
  image
  Рим 32. године, у доба цара Тиберија. Трибун Марцел Галио заљубљен је у лепу римску патрицијку Диану, коју покушава освојити и Марцелов супарник, царев неќак и...
 • Излазак сунца (1927)

  денес
  image
  Привлачна жена из града завела је млада фармера те му предложи да утопи своју дражесну супругу у језеру приликом пута у град. Он то и покуша, али емоционално...
 • Не окреќи се сине (1956)

  денес
  image
  Партизански илегалац, инжењер Невен Новак бежи из воза са којим усташе превозе затворенике у Јасеновац. После успешног бекства он, из загребачког усташког дечјег...
 • После венчања (2019)

  денес
  image
  Оскаром награѓена глумица, Џулијен Мур, и за Оскара вишеструко номинована глумица, Мишел Вилијамс, главне су звезде римејка данског филма Афтер тхе wеддинг, који...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.