СОДРЖИНА

Џек (Бен Афлек) бил средношколски кошаркарски феномен, кој одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, тој добива нова шанса кога станува кошаркарски тренер во своето средно училиште.
Џек Канингем (Бен Афлек) порано имал надежен живот. Во средното училиште, тој бил кошаркарски феномен со универзитетска стипендија, кога одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, Џек е заглавен во бесмислена работа и тоне во алкохолизам поради што го губи бракот и надежта за подобар живот. Кога е замолен да го тренира кошаркарскиот тим во своето средно училиште, коешто пропаднало во однос на неговите славни денови, тој неволно прифаќа, што најмногу го изненадува него самиот. Кога момците почнуваат полека да победуваат, Џек можеби конечно ја наоѓа причината да се соочи со демоните кои го уништуваат. Но дали тоа ќе биде доволно за да ја пополни празнината, да ги излечи длабоките рани од своето минато, и да тргне по патот на искупувањето?

Слики

Надвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од играНадвор од игра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѓавоље створење (1943)

  денес
  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Американска жена (2018)

  денес
  image
  Животот на Деб се менува засекогаш кога нејзината ќерка тинејџерка мистериозно исчезнува. Таа мора да го одгледува својот внук и да се справува со проблемите што...
 • Двобој (2016)

  денес
  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Самрак: Млада месечина (2009)

  денес
  image
  Едвард ја напушта Бела по нападот во кој речиси го губи животот. Во својата депресија, влегува во уште една тешка врска, овој пат со блискиот пријател, Џејкоб Блек.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.