Содржина

„Духовита крава“ го прикажува искачувањето на жена комедијант низ 1970-тите и 1980-тите во индустриска северна Англија. Од насилното детство до турбулентните возрасни врски, таа ги користи суровите искуства за да донесе хумор на бината.
„Духовита крава“ го прикажува искачувањето до славата на една жена комедијант низ 1970-тите и 1980-тите. Се одвива во рамките на клубовите за работници и стенд-ап комедија на северот на Англија. Од нејзиното проблематично детство до нејзините турбулентни возрасни врски, „Духовита крава“ го употребува суровиот материјал од сопствените животни искуства за да донесе уникатен комичарски стил на сцената. Стенд-ап комедијантка во свет на мажи, „Духовита крава“ прикажува трагедија и комедија во еднаков размер.

Слики

Духовита краваДуховита краваДуховита краваДуховита краваДуховита краваДуховита краваДуховита краваДуховита крава

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Годината кога Доли Партонми беше мајка (2011)

  image
  Елизабет Алисон Греј е обично единаесетгодишно девојче од предградието, кое нестрпливо ја очекува адолесцентноста, кога изненадно открива дека целиот нејзин живот...
 • Кралица на филмскиот сет (2010)

  image
  Меги Чејс е малку позната ѕвезда која сè уште е во потрага по љубов и исполнување на професионалниот живот. Тоа што најмногу ја мачи за да добие комплетна...
 • Дневник машиновоѓе (2016)

  image
  Сваки машиновоѓа, током своје професионалне каријере, ненамерно убије 20 - 30 људи. Жртве су обично самоубице, непажљиви, пијани, или само одсутни људи. Ово је...
 • Нашите жени (2015)

  image
  Макс, Пол и Симон се пријатели веќе 35 години. Еднаш годишно се собираат без своите сопруги, пијат, играат карти и се забавуваат. Сите имаат успешни кариери и се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.