рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

Содржина

Амбициозна, мрачна и возбудлива трилогија што се случува во Јоркшир во 70-те и 80-те години.
1983: Исчезнува уште едно девојче и детективот Морис Џобсон забележува сличности со грабнувањата во 1974 г. Сфаќа дека можеби помогнал да се осуди погрешен човек. Кога локалниот адвокат Џон Пигот ќе добие задача да се бори против погрешната судска одлука, полека се откриваат сите лица на корупцијата.

Слики

Ред Рајдинг: Година Господова 1983Ред Рајдинг: Година Господова 1983Ред Рајдинг: Година Господова 1983Ред Рајдинг: Година Господова 1983Ред Рајдинг: Година Господова 1983Ред Рајдинг: Година Господова 1983

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Живот на граници (2007)

  image
  Ускоро схватају да су у питању врло окрутна и сурова убиства мексичких радница, а број жртава се из дана у дан повеќава. Лаурен је смела, али то ќе бити управо...
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
 • Ноќни терор (1946)

  image
  Шерлока Холмса унајмљује Роланд Карстеирс како би спречио краѓу Звезде Родезије, огромног дијаманта његове мајке, Лади Маргарет. Верујуќи како ќе дијамант бити...
 • Шерлок Холмс и тајно оружје (1942)

  image
  Шерлок Холмс у служби британске владе успе да пребаци др Франца Тобела из Швајцарске у Енглеску пре него га улови Гестапо. Др Тобел је осмислио изузетно...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.