Содржина

Готам је мрачан и опасан град, у ком једину заштиту представља корумпирана полиција па сва настојања полицијског начелника и градоначелника да га учине сигурнијим падају у воду, све до појављивања мрачног витеза, Бетмена. Бетмен је маскирани борац против криминала ком нико не зна прави идентитет, и који ќе награѓивана новинарка Вики Вејл по сваку цену покушати да открије. Наизглед тежак посао још ќе више отежати серија немилосрдних злочина иза којих стоји психотични и непредвидиви Џокер, који град жели да претвори у своје мрачно игралиште. Једини који може да спасе ситуацију је Батман.

Слики

БетменБетменБетменБетменБетменБетменБетменБетменБетменБетменБетменБетмен

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Индијана Џонс: Последната крстоносна Војна (1989)

  image
  Во 1938 г., откако неговиот татко исчезнува трагајќи по светиот грал, Индијана Џонс повторно им се спротивставува на Нацистите за да ги спречи да ја добијат...
 • Индијана Џонс: Храмот на проклетството (1984)

  image
  Во 1935 г. Индијана Џонс добива задача од индиски селани да го врати каменот што им го украл таен култ под катакомбите на античка палата.
 • Индијана Џонс и ограбувачите на изгубениот ковчег (1981)

  image
  Во 1936 г. археологот и авантуристот Индијана Џонс е најмен од американската влада да го најде заветниот ковчег пред нацистите да ги присвојат неговите...
 • Ѕвездени патеки (2009)

  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.