СОДРЖИНА

Двајца млади мажи одат во војска и се поставени да се борат во Ирак. По незамислива трагедија, војникот што се враќа се мачи да најде баланс меѓу неговото ветување да молчи за вистината и потрагата на мајката која тагува по мир.
Двајца млади мажи, Даниел Марфи (Тај Шеридан) и Брендон Бартл (Алден Ехренрајх), се вклучуваат во војска и се пратени да се борат во војната во Ирак. По незамислива трагедија, војникот што се враќа се мачи да најде баланс меѓу неговото ветување да молчи за вистината и потрагата на мајката која тагува (Џенифер Анистон) по мир. Заснован на бестселерот од „Њујорк тајмс“, напишан од Кевин Пауерс, „Жолтите птици“ истражува една врска меѓу војници, заедно со тешкотиите по враќањето дома и данокот што го зема војната од војниците и нивните семејства.

Слики

Жолтите птици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испуњење божиќне жеље (2018)

  петок
  image
  Двије дјевојчице надају се да ќе божиќно окупљање бити пригода да се поновно разбукта љубав измеѓу њихових растављених родитеља.
 • Старо и ново (1929)

  петок
  image
  Фокусирајуќи се на колхозицу Марфу Љапкину која се бори против похлепе и празновјерја, филм приказује механизацију и колективизацију совјетског села, односно...
 • Кристална река (2008)

  петок
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • The Secret: Dare to Dream (2020)

  петок
  image
  Based on the groundbreaking best-selling book by Rhonda Byrne, The Secret: Dare to Dream follows Miranda (Katie Holmes), a young widow trying to make ends meet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.