Содржина

Кога седумгодишната Олива ја искажува својата желба дома да ја донесе посакуваната круна од „Мала мис на Америка“ на претстојниот натпревар, нејзиното дисфункционално семејство оди на пат за да се осигури дека сонот ќе ѝ се оствари.
„Малата мис Америка“ е мрачна комедија наградена со „Оскар“ во која се работи за патувањето на едно дисфункционално семејство на еден натпревар за избор на мис. Седумгодишната Олива Хувер е воодушевена кога дознава дека се квалификувала за натпревар на изборот за „Мала мис на Америка“, кој се одржува во Калифорнија. Семејството Хувер живее во Њу Мексико, но немаат многу пари, па единствениот начин Олива да се натпреварува е ако целото семејство Хувер оди во Калифорнија за да ја поддржи. Олива се качува во старото семејно фолксвагенско автобусче заедно со својот невработен татко Ричард, со мајка ѝ Шерил, која е отепана од работа, со полубратот Двејн, кој многу сака да го цитира Ниче, со вујко ѝ со самоубиствени нагони, Френк и со дедо ѝ Едвин, кој премногу пцуе. Напикани во малото автобусче со часови, членовите на семејството набргу понуваат да си одат меѓусебно на нерви. Кога стариот "фолксваген" има механички проблеми, семејството Хувер се бори со времето, а се борат и меѓусебно за да стигнат навреме Олива да ја однесат на изборот.

Слики

Малата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис АмерикаМалата Мис Америка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Пас који је волео возове (1977)

  image
  Девојка Мика је у затвору због ситног шверца и то руши њене снове о одласку у Париз. За време превоза затвореника на присилни рад успева побеќи што је поново...
 • Merakli Köfteci (1976)

  image
  Zuhtu, a nosy hawker who sells meatballs, one night finds a young girl escaping from her cruel relatives. He intends to help the girl but this costs him too much.
 • Десет у пола (2021)

  image
  Сарајево, свибањ 2021. године. Башчаршија се покушава опоравити од дуге и тешке пандемијске године. Пандемија још траје, али ипак – долази љето, постоји нада да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.