Содржина

Во последниот дел од трилогијата „Кум“, остарениот дон Мајкл Корлеоне (Ал Пачино) се обидува да го легализира мафијашкиот бизнис и да се оттргне од насилното подземје, но е спречен од амбициите на помладите. Додека се обидува да ги поврзе финансиите на Корлеоне со Ватикан, Мајкл мора да се справи со махинациите на гангстерот кој го нарушува постојниот мафијашки закон и со љубовната афера меѓу неговиот штитеник и ќерка му.

Слики

Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3Кум 3

Прегледи


Прегледано од hymie
среда, 24 март 2021 12:10
The story for the third part of the Godfather trilogy comes from Francis Ford Coppola and author Mario Puzo, and was intended to put a poetic bow on the tale of Michael Corleone (Al Pacino), the former war hero who was tapped by his father, Vito Corleone, to take the family business into legitimacy.

By the end of “Part II,” he had failed to do so, and ended a shell of the man he was when we first saw him in the first film. Everyone around him was gone, either through death or being pushed... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Не буди зао (2015)

  image
  Радња филма се дешава 1990-их година у римском предграѓу Остији, где је Пазолини оживео ликове у њиховој патњи, љубави и лутању. Некад су их називали „дечацима...
 • Бандите на Њујорк (2002)

  image
  Леонардо ди Каприо и Даниел Деј Луис се во главните улоги на водачи на ирски и италијански банди во 19 век во Њујорк, во оваа популарна драма во режија на Мартин...
 • Ти си на потег (2017)

  image
  Успешен њујоршки бизнисмен е на видео повик со сопругата и детето кои се во посета на нејзиното семејство во Мексико, кога одненадеж станува сведок на брутален...
 • Велика пљачка (2013)

  image
  Након што не успева да се упише на Полицијску академију, Крис Потамитис се запошљава као чувар у компанији која се налази унутар познате зграде Емпајр Стејт....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.