Содржина

"Хронично хаотични" је циничан филм о романописцу Фентону Диланеу, који се ненајављено враќа у Њујорк, како би се суочио са породицом, бившом девојком и својим дечијим страховима....

Слики

Хронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градскиХронично градски

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Вработен на месецот (2004)

  image
  Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и...
 • Необични (2019)

  image
  Дваесет години Бруно и Малик живеат во одвоен свет, со аутистични деца и тинејџери. Нивното здружение обучува млади луѓе од опасните квартови да се грижат за оние...
 • Индиски зачин на француски начин (2014)

  image
  Филмот е во продукција на познатите Стивен Спилберг и Опра Винфри. Кога семејство од Индија ќе пристигне во Франција и ќе отвори „ресторанче“ спроти славниот...
 • Кралот на Стејтен Ајленд (2020)

  image
  Џад Апатоу („40-годишна девица“) ја режира комедијата со Пит Дејвидсон во улогата на Скот, џаболебар кој сѐ уште живее со мајка си. Уште од смртта на татко му кој...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.