СОДРЖИНА

"Хронично хаотични" је циничан филм о романописцу Фентону Диланеу, који се ненајављено враќа у Њујорк, како би се суочио са породицом, бившом девојком и својим дечијим страховима....

Слики

Хронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотичниХронично хаотични

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неволја со Блис (2011)

  image
  Комична приказна за 35-годишниот Морис Блис, кој сè уште сосема не пораснал - сака да патува, но нема пари. Потребна му е работа, но нема изгледи и, што е...
 • Бани и Бул (2009)

  image
  Стивен е момче кое веќе со месеци не излегло од дома. Затворен во станот, тргнува на замислено патување користејќи ги спомените и сеќавањата на патувањата по...
 • Покојниот кум (2012)

  image
  Колку добро навистина ги познаваме нашите најстари пријатели? Што ако сте запомнети по една одлука, една акција, или еден момент од вашиот живот? Кога нивниот кум...
 • Прича о Ки Џу (1992)

  image
  Гонг Ли игра сељанку који живи у руралном подручју Кине и која се бори против неправде и бирократије, која је нанета њеном мужу
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.