рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 9/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Самохрана мајка Светлана, њен дванаестогодишњи син и вечито привремено запослени Синиша западају и даље у разне неприлике. Синиша се најзад одлучи да запроси Светлану али управо тада се враца њен бивши муж. Док Синиша у потрази за сталним послом претерује у ревности код заводљиве чланице комисије, муж наговара Светлану да обнове заједнички живот, нудеќи јој богатство и путовања. Односи се заплиќу све до среќног завршетка филма који ипак није лишен нових забуна…

Слики

Мој тата на одреѓено времеМој тата на одреѓено времеМој тата на одреѓено време

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • Вечера за шутраци (2010)

  image
  Тим е директор со голем потенцијал и конечно ја добива својата прва покана за „вечерата со идиоти“, месечен настан кој го организира неговиот шеф и во кој се...
 • Мојот пес Глупчо (2019)

  image
  Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите...
 • Академија за бикини (2015)

  image
  Бенџи и Т.Џ се добри другари, кои истовремено ќе раскинат со своите девојки. За да заработат пари и да запознаат нови девојки, тие ќе решат да отворат школо за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.