poster

Пијани родители

Drunk Parents (2019)

Режисер: Fred Wolf
STAR Movies | 26.10.23 | 18:05

рејтинг: 4.0/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Откако ја испраќа својата ќерка единица на факултет, една двојка од средната класа (Алек Болдвин и Селма Хаек) се обидува да ги скрие своите финансиски проблеми од пријателите и од семејството преку разни трикови.
Запознајте ги Френк и Ненси Тигартен. Тие се семејство од средната класа и имаат црн џип и убава куќа. Кога ја испраќаат својата ќерка на факултет, тие пукаат од гордост. Сепак, кога на врата им доаѓа извршител, започнуваат нивните финансиски проблеми! Решени да најдат пари за студиите на ќерка им, организираат продажба на покуќнината во нивниот двор, по што поминуваат вечер пиејќи многу алкохол, а потоа се каат за одлуките. Ова се обидуваат да го скријат од пријателите и од семејството преку разни трикови.

Слики

Пијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родителиПијани родители

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Раце ширум раширени (2017)

  image
  Жан Етиен Фужрол е хуманист и припадник на француската книжевна и медиумска сцена, оженет со богата наследничка која живее далеку од секојдневната реалност. Во...
 • Ејс Вентура: Детектив за миленици (1994)

  image
  Откачен детектив, чија специјалност се животните, трага по исчезнатата маскота на „Мајами долфинс".
 • Цигули Мигули (1952)

  image
  Провинцијски хрватски градиќ почетком 50-их година прошлог стољеќа. На мјесто одсутног референта за културу као његова привремена замјена у градиќ стиже Иван...
 • Welcome Mr. President (2013)

  image
  A Mr. No One is mistakenly elected President of the Italian Republic.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.