рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(5 гласови)

Содржина

Томаж, дванаестогодишњи дечко, проводи посљедње љето свог дјетињства. Играјуќи се на плажи заборавља сваѓе измеѓу својих растављених родитеља који су толико преокупирани својим каријерама да не примјеќују да им син одраста. Осим Луке, старог морнара, не постоји нитко на свијету тко би Томажа могао разумјети. Од Луке добива шкољку како би га њезин шум увијек могао подсјетити на прву љубав и пријатеље с љетовања гдје год да се налази.

Слики

Лето у шкољци

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Не си играј со оган (2019)

  image
  Кога управникот Џејк Карсон и неговиот елитен тим пожарникари спасуваат тројца браќа и сестри од патот на шумски пожар, бргу дознаваат дека нема тренинг што би ги...
 • Извиднички камп (2009)

  image
  Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен...
 • Деца Без Граници (2010)

  image
  Ештон, Селест и Бека се тројца необични средношколски отпадници кои формираат клуб во напуштен театар. Таму го запознаваат Чарли (Бил Кобс), бездомник кој ја дели...
 • Mr. Bones (2001)

  image
  A medicine man is sent looking for the son of his tribal king, and brings back an American golfer and a host of goons intent on keeping him in the golf tournament.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.