Boris Kralj

actor

Роденден: 1929

Умре: 1995

Актерот:

 1. ...
  Strumfuhrer
 2. ...
  Strbajs
 3. ...
  Mitke
 4. ...
  Boris
 5. ...
  Sef
 6. ...
  Profesor Mraovic
 7. ...
  Baldo
 8. ...
  Luka
 9. ...
  Tone Blazina

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.