poster

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper (2005)

Режисер: Gary Trousdale

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

Содржина

On Christmas Eve, Private slips out of the zoo for some last-minute shopping. In the city he's mistaken as a cute chew toy by a mean old woman named Nana, who gives Private to her vicious dog, Mr. Chew. On a mission to rescue their penguin pal, Skipper, Kowalski and Rico risk life and flipper as they take on Nana and Mr. Chew with an explosive solution that will leave you laughing out loud.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Мадагаскар: Прослава на љубовта (2013)

  image
  Вашите омилени пријатели од Мадагаскар одат на прекрасна авантура. Омилениот празник на Алекс (Бен Стилер), Денот на вљубените, носи смешни изненадувања и возбуда...
 • Мачорот во чизми: Трите мали ѓаволчиња (2012)

  image
  Озлогласениот француски крадец „Шептачот“ го украл рубинот на принцезата, а Мачорот в чизми е на мисија да го врати скапоцениот камен. Но Мачорот мора некако прво...
 • Мумини на ривијери (2014)

  image
  Мумини живе безбрижно у куќици у долини, окружени бројним пријатељима. Након путовања кроз олују на отвореном мору, породица стиже на Ривијеру, где ќе њихово...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.