рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(13 гласови)

Содржина

Дејв е популарен синоптичар во Чикаго, каде што неговата кариера оди добро додека неговиот личен живот оди надолу. Атрактивна понуда за работа го принудува Дејв да се запраша: дали да гради кариера во Њујорк, или да остане дома?
Популарниот чикашки синоптичар Дејв Сприц (Николас Кејџ) добива голема шанса кога националната утринска телевизија го повикува на аудиција. Професионално, Дејв е на врвот на светот, но неговиот личен живот е во целосен хаос. Колку повеќе се труди да ги држи конците в рака, толку повеќе му бегаат. Неговиот болен развод, болеста на татко му (Мајкл Кејн) кој е добитник на Пулицерова награда, и проблемите со децата го доведуваат Дејв на работ помеѓу стабилноста и хаосот. Обидувајќи се да ја задржи контролата врз својата ситуација, Дејв полека сфаќа дека животот, скоро исто како и времето, е целосно непредвидлив.

Слики

СиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичарСиноптичар

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Буре барут (1998)

  image
  Радња филма дешава се у Београду средином деведесетих година XX века, када бруталност и насиље постају део свакодневне реалности. Низ одвојених прича меѓусобно је...
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Човекот-птица (2014)

  image
  „Човекот-птица“ или („Неочекуваната доблест на незнаењето“) е црна комедија која ја раскажува приказната за еден актер (Мајкл Китон), познат по улогата на еден...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.