СОДРЖИНА

Диџеј Квалс го игра Дизи, средношколец кој е бубалица, но и деликвент кој е решен да го избркаат од неговото ужасно средно училиште, а на крај завршува во затвор. Тука се запознава со страшниот уличар, Лутер (Еди Грифин), кој и самиот порано бил бубалица. Тој го зема Дизи под своја заштита и го учи како да биде „кул“. Наскоро, Лутер и неговите другари го одвикнуваат Дизи од неговите меки манири, па Дизи е подготвен да започне нов живот во ново средно училиште, а и со ново име: Џил Херис. Кога Џил пристигнува во средното училиште „Ист Хајленд Хај“, а сите таму знаат за неговата затворска репутација, тој набргу се вклопува во друштвото на децата кои се „кул“ и ги турка сите кои му стојат на патот. Дури успева и да излезе со најзгодната девојка во училиштето, Даниел (Елиза Душку). Но, кога се појавува едно лице од неговото минато, се чини дека неговиот имиџ на „главен фраер“ можеби ќе пропадне.

Слики

НовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиотНовиот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Уште Хани фалеше (2015)

  image
  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...
 • Everyone Wants It (2015)

  image
  Chiara is looking for a man able to remedy her frigidity but a misunderstanding leads her to Orazio, a dreamer who has not had a relationship in years.
 • Кажи гласно (2020)

  image
  Џулија, барајќи третман за својот стрес, зема лек кој прави таа да не може да се воздржи кога зборува. Сите понижувања и лутини што ги чувала во текот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.