СОДРЖИНА

Една посветена американска сопруга (Дајан Лејн), која има сопруг (Алек Болдвин) опседнат со работата, оди на неочекувано патување од Кан во Париз со еден шармантен Французин (Арно Вијард), кој кај неа повторно ја буди радоста на животот.
Во дебито на Еленор Копола како режисерка и продуцентка на 81-годишна возраст, игра номинираната за „Оскар“ Дајан Лејн, во улогата на сопруга на еден холивудски продуцент, која неочекувано заминува на патување низ Франција каде што повторно се буди нејзината радост за животот. Ен (Лејн) се наоѓа на крстопат во животот. Таа има долг брак со еден успешен филмски продуцент (Алек Болдвин), кој не ѝ посветува многу внимание. Но, еднаш таа оди на патување од Кан до Париз со еден деловен соработник на нејзиниот сопруг (Арно Вијард). Тоа што требало да биде седумчасовно возење се претвора во патување полно со откритија, прекрасни пејзажи, убава храна и вино, хумор, мудрост и уште многу други работи.

Слики

Париз може да почекаПариз може да почекаПариз може да почекаПариз може да почекаПариз може да почекаПариз може да почекаПариз може да почека

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  четврток
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај (2016)

  четврток
  image
  Енди Самберг, Акива Шефер и Џорма Таконе ги прикажуваат своите музички таленти на големиот екран. Овој документарец го следи бившиот член на тинејџерската музичка...
 • Патот (2010)

  четврток
  image
  Калифорнискиот доктор Том доаѓа во Франција за да ги земе останките на својот син кој загинува на Пиринеите во една бура, одејќи по „Патот до Сантјаго“. Во чест...
 • Маж од соништата (2021)

  четврток
  image
  Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.