рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Трансвеститската ѕвезда на едно кабаре, Лола, доаѓа да спаси еден човек кој, откако ја наследил фабриката за чевли од татка си, треба да ги направи своите производи поразновидни ако сака да го спаси својот бизнис.
Една фабрика за чевли што е во распаѓање по смртта на основачот ја наоѓа потребната инспирација за да остане во бизнисот кај еден мошне чуден извор, во оваа приказна за модерните чевли и за времињата кои се менуваат снимена од ветеранот на британската режија, Џулијан Џеролд. Чарли Прајс (Џоел Еџертон) едноставно не може да ја одржи својата фабрика, па егзистенцијата на целиот мал град е доведена во прашање и затоа тој мора да осмисли нешто навистина револуционерно. Лола (Чиветел Еџиофор) е трансвестит со чувство за стил и со одличен дизајнерски вкус. Иако планот што го прават за да ја спасат фабриката теоретски звучи премногу шокантно, во светот на бизнисот се имаат случувано и почудни работи, па ако тоа не ги уништи, ќе ги преобрази во најбогатите производители на чевли во цела Англија.

Слики

Привлечни чизмиПривлечни чизми

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запловимо у љубав (2019)

  недела
  image
  Учитељица дознаје да њезин бивши дечко ради за граѓевинског подузетника који гради одмаралиште на Плавом отоку.
 • Малата стројничка (2021)

  недела
  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  недела
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • A Nice Girl Like You (2020)

  недела
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.