Содржина

Дру е средношколец што се обидува да се справи со градското опкружување. Кога работите изгледаат безнадежно, еден поранешен тренер, кој има сопствени проблеми, е сведок на брзината и спортската способност на Дру, па одлучува да го тренира.
Дру е средношколец што се обидува да се справи со градското опкружување, кое може да го однесе во затвор. Откако го манипулираат да собира уплати за еден локален дилер, Дру нема каде да се обрати бидејќи семејството му се состои од неговиот неспособен постар брат и од нивната самохрана мајка, која е збудалена од обврските. Неговиот единствен „вентил“ е тренингот по атлетика, но тоа му е одземено кога тој продолжува по патот на својот брат. Дури и симпатиите на една девојка во училиштето не успеваат да го поправат. Кога работите изгледаат безнадежно, еден поранешен тренер, кој има сопствени проблеми, е сведок на брзината и спортската способност на Дру, па одлучува да го тренира за да може да постигне повеќе отколку што си мислел дека е возможно.

Слики

Милја за 4 минутиМилја за 4 минутиМилја за 4 минутиМилја за 4 минутиМилја за 4 минутиМилја за 4 минутиМилја за 4 минути

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Борачот (2008)

  image
  Мики Рурк даде сè од себе во овој филм за да го претстави професионалниот борач Ренди „Рем“ Робинсон, поранешна ѕвезда која денес го плаќа данокот на...
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
 • Роки 5 (1990)

  image
  Откако се враќа дома по последниот триумф, Роки (Силвестер Сталоне) дознава дека неговите пари се загубени и дека неговите боксерски повреди значат пензионирање....
 • Крид 2 (2018)

  image
  Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.