poster

Мадагаскар: Прослава на љубовта

Madly Madagascar (2013)

Режисер: David Soren

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(7 гласови)

Содржина

Вашите омилени пријатели од Мадагаскар одат на прекрасна авантура. Омилениот празник на Алекс (Бен Стилер), Денот на вљубените, носи смешни изненадувања и возбуда за целата банда. Мелман (Дејвид Швимер) планира големо изненадување за Глорија (Џејда Пинкет Смит), Марти (Крис Рок) се обидува да импресионира нов пријател, а сите сакаат да ја добијат љубовната напивка на кралот Џулиен. Подгответе се да се вљубите.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Тошо Мачорот: Почетокот (2015)

  image
  Тошо Мачор ќе ги освои вашите срца со својот шарм. Дали некогаш сте се запрашале како оваа итра мачка ја започнала својата приказна? Сега ќе дознаете како...
 • Невестин отац 2 (1995)

  image
  Џорџова и Нинина кќи Ани је у другом стању. Нина се весели што ќе постати бака, али Џорџ не може да се помири с тим да ќе постати деда. У страху од старости...
 • Твоите, моите, нашите (2005)

  image
  Породична комедија Твоја, моја и наша упознаје нас са самохраним родитељима – Френком и Хелен који обнављају везу, прекинуту пре 30 година, и склапају брак - брак...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.