Содржина

Во прогресивното училиште „Феникс, каде што сите се обидуваат да се надминат еден со друг во однос на креативното изразување, 16-годишната Моли Максвел повеќе би сакала да биде невидлива отколку да ризикува да се разоткрие себеси како сосема обична девојка. Но тогаш, нејзиниот млад, згоден и разочаран учител по англиски јазик стапува на сцената и ѝ дозволува да биде тоа што е, па Моли одеднаш почнува да цути. Кога нивниот однос помеѓу ученичка и учител станува поинтимен, таа почнува да ризикува на неочекувани начини додека го бара тоа што го сака. Но, со секој чуден и прекрасен чекор кон невозможната романса, Моли ризикува да ги отуѓи сите што ги сака.

Слики

Моли МаксвелМоли МаксвелМоли МаксвелМоли МаксвелМоли Максвел

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Njeriu i mirë (1983)

  image
 • Hije që mbeten pas (1985)

  image
  Agron and Marjeta are living a happy engagement until the day when in a trial prosecuted by Agron two people accused of theft reveal facts that implicate...
 • Endless Words (1986)

  image
 • Волис и Едвард (2005)

  image
  Годината е 1936. На англискиот престол е Едвард 3 (С. Ц. Мур). Тој се вљубува во Волис Симпсон (Џ. Ричардсон), Американка која зад себе има два пропаднати брака....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.