poster

Деветтата порта

The Ninth Gate (1999)

Xорор, Трилер, Mистерија | Франција, Шпанија, САД
Режисер: Roman Polanski
TV1000 Balkan | 10.7.24 | 22:55

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(103 гласови)

Содржина

Брокер на книги открива дека последната книга што на нашол има моќ да ја повика сатаната.

Слики

Деветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаДеветтата портаLionsgateLionsgateLionsgate

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Подмолно: Второ поглавје (2013)

  image
  Џош и Ренај имаат среќно семејство со нивните три мали деца. Кога трагедија го погодува нивниот млад син, Џош и Ренај почнуваат да доживуваат работи што науката...
 • Подмолно: Tрето поглавје (2015)

  image
  Вратете се на почетокот... ако се осмелувате... во ова морничаво ретропродолжение што се одвива пред опседнувањето на семејството Ламберт. Истражувачите на...
 • Подмолно: Последнииот Клуч (2018)

  image
  Креативните умови зад оваа франшиза ви го носат најужасното поглавје на серијалот. Во овој филм, Лин Шеј ја репризира улогата на парапсихологот д-р Елис Рејне...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.