рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 5.3/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Приказна за семеен викенд во кој повторно на површина излегуваат долгогодишните кавги помеѓу чувствителната Лин (Елен Беркин) и нејзиниот поранешен сопруг (Томас Хајден Чрч) и неговата темпераментна сопруга (Деми Мур). Но Лин има проблеми и со својата прагматична мајка (Елен Брстин) и со воздржаниот татко (Џорџ Кенеди). Најголемата грижа на Лин е воспитувањето и грижата за децата, а нивното вознемирувачко однесување ја изложува на потсмев од страна на мајка ѝ и постојано пијаните сестри. Иако семејството се обидува да ги прикрие болните вистини, тие сѐ повеќе стануваат очигледни и предизвикуваат огорченост.

Слики

Уште еден среќен ден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прича о Ки Џу (1992)

  image
  Гонг Ли игра сељанку који живи у руралном подручју Кине и која се бори против неправде и бирократије, која је нанета њеном мужу
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
 • Џејк на квадрат (2013)

  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.