Содржина

Сем и Мјуриел Клајнман (Петер Фалк и Олyмпиа Дукакис) су у среќном браку веќ 47 година. Али, једног дана Сем добија писмо у коме Мјуриел пише да га оставља. Скрхан, помоќ тражи од сина Бена (Паул Реисер). Једно путовање оца и сина претвориќе се у дирљиво путовање препуно смеха и откривања. Бен учи оца како поново да воли, али једнако тако учи и неке ствари од њега. Али, да ли је веќ прекасно за старог Сема да обнови љубав коју је увек имао за Мјуриел?

Слики

Нешто о мојој породициНешто о мојој породициНешто о мојој породициНешто о мојој породициНешто о мојој породициНешто о мојој породици

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Мажи, жени и деца (2014)

  image
  „Мажи, жени и деца ја следи приказната за група средношколци и нивните родители додека се обидуваат да се снајдат во ситуацијата кога интернетот им ги менува...
 • Индиски зачин на француски начин (2014)

  image
  Филмот е во продукција на познатите Стивен Спилберг и Опра Винфри. Кога семејство од Индија ќе пристигне во Франција и ќе отвори „ресторанче“ спроти славниот...
 • Валтер (2015)

  image
  Валтер Гари Бењамин ради као продавац карата у локалном биоскопу. Када му је било десет година нагодио се са Богом да ќе одлучити судбину сваког човека са којим...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.