СОДРЖИНА

Доуг Стаубер (Сеан Wиллиам Сцотт) има 33 године, ожењен је, намјерава купити куќу и нада се напредовању у каријери, мјесту менаџера у супермаркету. Одједном се појављује конкурент за то радно мјесто, Рицхард Wехлнер (Јохн Ц. Реиллy), који има супругу и кќерку и бољи резиме, а Доуг не зна како да се постави према њему. Комедија о људским односима у корпоративном свијету.

Слики

УнапреѓењеУнапреѓењеУнапреѓењеУнапреѓењеУнапреѓење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  петок
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  петок
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  петок
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  петок
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.