poster

Џек и Џил

Jack and Jill (2011)

Режисер: Dennis Dugan


рејтинг: 3.3/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Џек Седлстајн има секаква причина да биде благодарен, тој има прекрасна жена, одлични деца, убава куќа и успешна работа. Сепак, Џек секогаш го мрази Денот на благодарноста поради посетата на неговата невротична сестра близначка, Џил.
„Џек и Џил“ е комедија, која се фокусира на Џек Седлстајн (Адам Сендлер), успешниот маркетинг-директор во Лос Анџелес, кој има прекрасни жена и деца, а мрази само еден настан во годината, посетата на неговата сестра близначка Џил (исто така Адам Сендлер) за Денот на благодарноста. Напорноста и пасивната агресивност на Џил го полудуваат Џек, кому вообичаено мирниот живот му се претвора во хаос. Кејти Холмс ја игра Ерин, сопругата на Џек.

Слики

Џек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и ЏилЏек и Џил

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мајчинска забава (2017)

  image
  Четири млади мајки, на кои им е заедничко само тоа што децата им одат иста градинка, одат на добронамерна вечера за да можат малку да одморат и да се разонодат....
 • Луде тридесете (2016)

  image
  Кате Фиелдс (Мамрие Харт) ускоро ќе напунити тидесету и преостало јој је свега неколико дана како би остварила своје средњошколске снове. Њене дугогодишње...
 • Тајна манастирске ракије (1988)

  image
  Амерички милијардер жели да обнови порушени манастир у Југославији, у нади да ќе да доѓе до чудесне ракије у чија се својства уверио за време Другог светског...
 • Божиќниот состанок на татко ми (2020)

  image
  Откога му починала сопругата, Дејвид се мачи со Џулс, својата ќерка, тинејџерка. Таа смета дека никој не верува во неа и дека никој не ја разбира, а Дејвид...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.