СОДРЖИНА

На истом задатку се надју двојица професионалних убица - остарели губитник Досмо и млади психопата Ли. Олимпијка Беки покушава да се реши мужа Роја, који ју је варао с најбољом пријатељицом Хелгом. Трговац уметничким делима, Алан болује од камена у бубрегу, али га то не спречава да вреѓа и понижава своју верну секретарицу Сузан. На сузбијању проституције заједно раде два полицајца - старији и ментално нестабилни Алвин и млади и наивни Вес. Теди је пропали телевизијски режисер, који се спрема на самоубиство, али претходно мора да збрине свог пса. У следеќих 48 сати овој групици људи животи ќе се наќи у опасној трци с временом.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувар на законот (2011)

  image
  Наредникот Гери Бојл е полицаец од ирската провинција и има конфликтен карактер и субверзивна смисла за хумор. Нему мајка му му е на умирање, тој сака проститутки...
 • Осумте на Оушн (2018)

  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Национална безбедност (2003)

  image
  Када се њих двојица удруже као тим за обезбеѓење нико није сигуран! Избачени из полиције, сада раде као приватно обезбеѓење заједно, иако не могу да поднесу један...
 • Измамничките од Волстрит (2019)

  image
  Филмот го прати планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти. Дејството на филмот е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.