рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(31 глас)

Содржина

Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот! Спојувајќи ја модерната анимација со акција во живо, филмот “Скокалче“ претставува комедија за Е. Б., синот-тинејџер на Велигденското зајаче. Токму пред да го преземе семејниот бизнис, Е. Б. заминува во Холивуд во потрага по својот сон да стане тапанар. Тој го среќава Фред, невработениот џаболебар кој има сопствена цел и случајно го удира Е. Б. со својот автомобил. Преправајќи се дека е повреден, Е. Б. манипулира со Фред за да му обезбеди засолниште, па Фред се наоѓа во ситуација со најлошиот гостин на светот. Ним заедно им се случува серија урнебесни настани и авантури, но на крајот тие меѓусебно си помагаат за да ја препознаат важноста на семејството.

Слики

СкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалчеСкокалче

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Господин Линк: Во потрага по скриениот град (2019)

  image
  Запознајте го господинот Линк: висок 2,4 метри, тежок 286 килограми и прекриен со крзно. Но, не дозволувајте изгледот да ве измами... тој е забавен, сладок и...
 • Приказна за играчките 4 (2019)

  image
  Кога Вуди, Баз и дружината ѝ се придружуваат на Бони на едно патување заедно со нејзината нова креација Форки, урнебесните дејствија го тераат Вуди да оди на луда...
 • Кикорики: Легенда о златном змају (2017)

  image
  Кикорики су увек спремни за авантуру, али да ли су дорасли изазову који им предстоји? Научник, један од њихових суграѓана, измислио је супершлем којим могу да...
 • Малиот директор:Семеен бизнис (2021)

  image
  Браќата Темплтон се пораснати и повеќе не се толку блиски. Но, ново бебе директор со нова технологија има начин како да ги спои повторно и како да го развие...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.