рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(16 гласови)

Содржина

Млади брачни пар се после дугог чекања управо уселио у стан. Али, од самог почетка се догаѓају чудне ствари. Око њих се креќу необични незнанци, а ноќу неко покушава да провали у стан. У тим провалама, меѓутим, није ништа украдено. Обузима их страх. У меѓувремену им неко у писму шаље приличну своту новаца. Иако их та сума може да извуче из материјалних неприлика, нерадо га троше јер не знају његово порекло. Сумњају да је новац спона са тајанственим провалама и да се од њих очекује да нешто учине, али не знају шта. Млади пар доживљава необичне, па и страшне призоре, све док се њихова ситуација изненада не разреши на неочекиван начин.

Слики

Треќи кључТреќи кључ

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Абецеден убиец (2008)

  image
  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Средба со злото (2012)

  image
  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.
 • Пејпербој (2012)

  image
  Филмот на режисерот Ли Даниелс, набиен со теми за расните односи и сексуалноста, ги носи гледачите длабоко во мочуриштата на жешката Флорида во 1960-тите....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.