poster

Ден на знамето

Flag Day (2021)

драма, трилер, криминалистички | Кајмански Острови, САД
Режисер: Sean Penn
Cinemax | 16.12.22 | 20:00

рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Шон Пен е режисер и глуми заедно со својата ќерка Дилан Пен во овој интимен семеен портрет за млада жена која се бори да ги помири своите сеќавања за својот сакан татко со оглед на фактот дека тој бил најозлогласениот фалсификатор во историјата на САД.
Таткото на Џенифер Вогел, Џон бил поголем од животот. Како дете, Џенифер се восхитувала на неговата магнетизирачка енергија и способност да направи животот да изгледа како голема авантура. Тој ја научил толку многу за љубовта и радоста, но исто така, бил и најозлогласениот фалсификатор во историјата на САД. Заснован на вистинска приказна и режиран од Шон Пен, во „Ден на знамето“ Шон Пен и неговата вистинска ќерка Дилан Пен прикажуваат интимен семеен портрет за една млада жена која се бори да се издигне над урнатините од своето минато додека ја помирува нераскинливата врска помеѓу ќерката и нејзиниот татко.

Слики

Ден на знамето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хаппy Ендингс (2014)

  image
  Салон за масажу који воде Анкица и њена пријатељица Љиља не иде баш најбоље. Чак и каматар Зи губи стрпљење. Будуц?и да опција хаппи ендингс као део услуге не...
 • Освета је моја (1979)

  image
  Иwао Енокизу је средовечни серијски убица, типичан "тихи човек из суседства", чији су окрутни злочини потресли Јапан. После његовог хапшења, полицијски...
 • Депс (1974)

  image
  Остварење прати живот бившег робијаша, који покушава да се уклопи прихватајуќи друштвене норме, започињуќи нормалан живот, али у томе га ометају сталне полицијске...
 • Изправителен дом (2010)

  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.