рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6/10

Содржина

Скупина јужњачких затвореника бјежи у Канаду и смишљају план како ќе опљачкати банке и запалити градиќ Саинт Албанс у Вермонту за одмазду сјеверњацима који уништавају Југ. Њихов воѓа проводи неколико дана у граду да извиди терен и схваќа да га привлачи тамошњи живот, особито згодна удовица и њезин син...

Слики

Тхе РаидТхе Раид

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Сталинград (2013)

  image
  „Сталинград е епски поглед на битката што направи пресврт во Втората светска војна. Една група решителни руски војници се бори против безмилосната германска...
 • Бес (2014)

  image
  Во 1945 година, Сојузниците водат финални битки на европско тло. Неколкумина американски тенкисти започнуваат храбра мисија за пробивање преку непријателските...
 • Кордон (2002)

  image
  Током 1997. године, у време најрепресивнијег периода Милошевиќевог режима, граѓански протести у континуитету од четири месеца потресају и дестабилизују земљу и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.