poster

Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large (2017)

Комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Brian Klein

рејтинг: 6.9/10

Содржина

Comedian Jack Whitehall takes the stage to tell stories about drinking, drugs, a Google Maps van and his ongoing rivalry with Robert Pattinson.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Katie Churchill, Jonathan Mussman
времетраење: 67 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Let's Mambo! (1999)

  image
  Stefano is turning thirty in a small town in Romagna. He has a boring job, a family he loves, lots of debts and he always thinks about the good old days he spent...
 • Козје уши (2017)

  image
  Главна јунакиња је баба Стојанка која у својим шездесетим годинама замени градски живот са сеоским. Баба Стојанка живи у свом родном селу у јужном Банату, где...
 • Рокер (2008)

  image
  „РОКЕРОТ, викан Роберт „Риба Фишмен бил тапанар во бенд со тапирани коси од осумдесеттите. Тој го има живеено рокенрол сонот... додека не е избркан од групата. По...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.