poster

Brussels by Night

Brussels by Night (1983)

Драма | Белгија
Режисер: Marc Didden

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

Содржина

This is the story of a man who travels to Brussels, and meets some people with whom he spends a few days. When they all go on a day trip to the "slanting plane" of Ronquieres, all sorts of bottled up frustrations flare up.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Артиљеро (2012)

  image
  Мали (17 година) навија за Црвену звезду, али се не сналази у окружењу хулиганизма и насиља. Од свог старијег брата стално слуша приче о великим успесима омиљеног...
 • Botë e padukshme (1987)

  image
 • Гран Торино (2008)

  image
  Клинт Иствуд, режисерот добитник на награда од Академијата се враќа на режијата и актерството, за првпат откако беше номиниран за оскар во Девојка од милион...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.