рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 1.5/10
(2 гласови)

Содржина

Винс (Росиф Сатерленд) е поранешен затвореник на условна казна по пет години поминати во затвор за кражба која не завршила успешно.
Кога Винс (Росиф Сатерленд) ќе добие условна казна од пет години за неуспешна кражба, неговиот опасен и сеприсутен поранешен шеф, Крански (Доналд Сатерленд), го принудува да се врати на стариот живот исполнет со криминал. Работејќи за Крански како крадец на автомобили, Винс наоѓа утеха во скулптурите од метал и стари автомобилски делови кои ги изработува со помош на заварување во работилницата на Крански. Кога сировите и предизвикувачки скулптури на Винс ќе бидат откриени од страна на итар трговец со уметнички дела, Белинда (Ребека Ромиџин), со откривањето на уметникот во него, ќе се појави можност за започнување на нив живот, како и за романтични комплицирани ситуации со помошничката на Белинда, Кристен (Сара Ромер). Притиснат помеѓу притисокот кој го врши Крански и барањата на уметничкиот свет, Винс мора паметно да маневрира со цел да стане свој човек и успешен уметник. Секој негов злочин е уметничко дело.

Слики

Игра на доверливостИгра на доверливостИгра на доверливостИгра на доверливостИгра на доверливост

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Бандити (2001)

  image
  Џо Блејк и Тери Колинс су пљачкаши банака, који се низом пљачки надају да ќе финансирати свој сан о пензији "јужно од границе". Неодољиви Џо и његов партнер Тери...
 • Далеку од очите (1998)

  image
  Запознајте го ограбувачот на банки Џек Фоли. На денот кога излегува од затвор, тој краде нешто многу поскапоцено од парите... срцето на Карен Сиско. Умна е и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.