poster

Embattled

Embattled (2020)

Режисер: Nick Sarkisov

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

Содржина

The young MMA fighter enters his first fight, seeking to repeat the path of his famous father - the champion in this sport. But the vicious circle of cruelty that the father supported turned out to be a point of no return for his son and a desire to find his own way.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Денови на гром (1990)

  image
  Млад надежен тркач на автомобили добива шанса да се натпреварува со најдобрите.
 • Боксерот (2009)

  image
  Бен е млад човек што нема добро минато. Доаѓа денот кога излегува од затвор. Но, сега Бен сака да го смени својот живот и да стане подобар човек. На својот нов...
 • Роки балбоа (2006)

  image
  Копнејќи одново да доживее дел од своите славни денови, одамна пензионираниот Роки планира да му се врати на рингот преку учество во неколку локални борби. Сето...
 • Криза (2021)

  image
  Арми Хамер, Гери Олдман и Еванџелина Лили глумат во овој трилер кој се одвива во заднината на епидемијата со опијати при што се судираат приказните за таен агент,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.