The adventures and misadventures of the always-smiling Kader Cherif, Captain of Lyons' Criminal Brigade with an eccentric way to solve the cases, and his by-the-book new partner, Adeline Briard.

Transmetimet në kanale:

TV5Monde  

Ishte në kanal:

TV5Monde EU  STAR Crime  France 2  

Episodi vijues:

e hënë
14:03
Captain Sharif
e hënë
14:59
Captain Sharif
e shtunë
21:00
Captain Sharif
e shtunë
21:51
Captain Sharif
24.6.24
14:05
Captain Sharif
24.6.24
15:02
Captain Sharif
REKOMANDIMET
 • Deadly Tropics (2019)

  image
  On the Caribbean island of Martinique, in the middle of the tropics, several mysterious murders occur. Now it is up to the two investigators Mélissa Sainte-Rose...
 • Dosije

  image
  Srpski "Fox crime" rekonstruiše zločine koji se odvijaju pred našim očima. Ubistva, pljačke, otmice, trgovina ljudima...naći će se u fokusu kriminalističkih...
 • On the Case with Paula Zahn (2009)

  image
  Emmy Award-winning Journalist Paula Zahn steps out of the studio and into the field to unravel criminal investigations, tracking the drama of each story featuring...
 • Brooklyn Nine-Nine (2013)

  image
  Captain Ray Holt (Andre Braugher) takes over Brooklyn's 99th precinct, which includes Detective Jake Peralta (Andy Samberg), a talented but carefree detective...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.