poster

On the Case with Paula Zahn

On the Case with Paula Zahn (2009)

Dokumentar, Krim | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi i përdoruesit: 8.7/10
(102 Voto)

Emmy Award-winning Journalist Paula Zahn steps out of the studio and into the field to unravel criminal investigations, tracking the drama of each story featuring those closest to the case including lawyers, detectives, the victim's family and the convicted murderer, themselves.

Transmetimet në kanale:

SUPER RTL  

Ishte në kanal:

EXP Shkence  Investigation Discovery  

Episodi vijues:

e martë
22:00
On the Case with Paula Zahn
e martë
23:05
On the Case with Paula Zahn
REKOMANDIMET
 • World's Most Evil Killers (2017)

  image
  An in-depth look at the lives and crimes of some of the World's most evil killers including Jeffrey Dahmer, Richard Ramirez, Cary Stayner, Leonard Lake, Dorothea...
 • Medical Detectives (1996)

  image
  Police increasingly utilize scientific laboratory analysis to solve crimes. This program reviews and re-enacts dramatic cases from around the world in which...
 • True Crime with Aphrodite Jones (2010)

  image
  True Crime with Aphrodite Jones follows one of the nation's top crime writer, Aphrodite Jones, as she goes behind the scenes of famous murder cases to uncover...
 • People Magazine Investigates (2016)

  image
  Zbuloni te verteten duke degjuar historite e disa prej personazheve me te famshem.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.