PëRMBLEDHJE

Në një fshat në veri të Shqipërisë, reforma agrare i kthen tokën Lokes dhe familjes së saj, të cilën ia kishte përvetësuar me intriga Tuç Maku, një pronar i madh tokash në atë zonë. Kështu nis konflikti mes dy familjeve.

Fotot

Toka jonë

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dezertues (2002)

  image
  Miq të pazakontë në një botë të pështjelluar dhe të ngatërruar: Sajmon Mërej lufton për Legjionin e Huaj Francëz. Paskal Dupon lufton për veten. Burra të...
 • Lufta e togerit Hart (2002)

  image
  Bruce Willis, Colin Farrell. Në një kamp përqëndrimi gjerman, një oficer dhe një toger i ri, robër të luftës, thurin një plan të rrezikshëm që mund t'u kushtojë...
 • The Trek (1968)

  image
  A story of a farmer and his calf, the only survivors of the German WW2 punitive expeditions that passed through their village. While evading before the dangers of...
 • Land of Truth, Love & Freedom (2000)

  image
  In 1999, during the NATO bombing in Serbia, a young television editor (Boris Milivojevic) in an underground shelter - turned mental institution is having a...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.