Walter Bernstein

actor

Ditëlindje: 1919

Vdiq: 2021

Aktor:

 1. ...
  Self - Interviewee
 2. ...
  Self
 3. 3. Trumbo (2007), Film
  ...
  Self / Interviewee
 4. 4. Inati (2016), Film
  ...
  Walter Semmelweis
 5. ...
  Self - Memorial Tribute (archive footage)

Regjia:

Skenaristi:

 1. ...
  (adaptation)
 2. ...
  (uncredited)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (uncredited)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (adaptation)
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (screenplay)
 9. ...
  (uncredited)
 10. 10. Fail Safe (1964), Film
  ...
  (screenplay)
 11. ...
  (screenplay by)
 12. 14. The Betsy (1978), Film
  ...
  (screenplay)
 13. 15. Jankite (1979), Film
  ...
  (screenplay)
 14. ...
  (writer)
 15. ...
  (screenplay)
 16. ...
  (screenwriter)
 17. 21. Durango (1999), Film
 18. 22. Fail Safe (2000), Film
  ...
  (teleplay)

Regjisori:

 1. ...
  co-executive producer
 2. ...
  consulting producer

Krijuesi:

 1. 1. Hidden (2011), seriale

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.