Vlerësimi: 6.7/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Bill Saunders, disturbed ex-soldier, kills a man in a postwar London pub brawl. Fleeing, he hides out in the apartment of lonely nurse Jane Wharton. Later, despite misgivings about his violent nature, Jane becomes involved with Bill, who resolves to reform. She gets him a job driving a medical supplies truck. But racketeer Harry Carter, who witnessed the killing, wants to use Bill's talents for crime.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nje plan i shkelqyer (2007)

  image
  Majkëll Radford bën regjinë e skenaristit Eduard Anderson, rreth një portieri të vjetër dhe një qeveritari amerikan, të cilët bëjnë një aleancë të pazakontë për...
 • Fargo (1996)

  image
  Fitues i dy çmimeve Oskar. Nje shites makinash ne Minesota eshte mbytur ne borxhe por ka nje plan. Ai do te punesoje dy bandite t'i rrembejne gruan ne menyre qe...
 • 21 grame (2003)

  image
  Një aksident i rëndë do ndryshojë përjetësisht jetët e një matematicieni të lumtur nga martesa e tij me një emigrante angleze, një gruaje shtëpiake dhe një ish te...
 • Mont Blanc Murder (2006)

  image
  An inspector newly transferred to the small Mont Blanc region has been given a strange case, of a man whose body was trapped in the ice for 15 years, with his...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.