poster

Paris Blues

Paris Blues (1961)

Dramë, Muzikë, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Martin Ritt

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.7/10

PëRMBLEDHJE

Ram Bowen (Paul Newman) and Eddie Cook (Sidney Poitier) are two expatriate jazz musicians living in Paris. When they fall in love with two vacationing American girls (Joanne Woodward and Diahann Carroll) they must decide whether they should move back to the US with them, or stay in Paris for the freedom it allows them.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.