Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7/10
(5 Voto)

PëRMBLEDHJE

Gjatë luftës së II Botërore, u dërguan në Angli mbi 1 milion ushtarë amerikanë. Prania e tyre ndikoi shumë në jetën e vendasve. Kjo është historia e dashurisë mes një ushtari amerikan dhe një vajze angleze

Fotot

JankiteJankiteJankiteJankite

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Ambush (1969)

  image
  Idealistic young man supports the party and the new Yugoslavia's communist regime, but soon gets involved in various political and criminal machinations becoming...
 • Puthja e fundit e Kaizerit (2016)

  image
  Lily James, Jai Courtney, Christopher Plummer. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një kapiten gjerman dërgohet për të qenë truroja personale e Kajzer Vilhelm II dhe...
 • Pasoja (2019)

  image
  Keira Knightley, Alexander Skarsgard. Gjermania e pasluftës,1946. Kur Rasheli arrin në Hamburg pas luftës, ajo trishtohet nga shkatërrimi që sheh. Gjërat...
 • Koha e humbur (2011)

  image
  Kujtimi përshkruan një histori të shquar dashurie që lulėzon në mes të terrorit të një kamp përqendrimi gjerman në 1944 Poloni. Këtë të pamundur karburantet...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.