poster

Doomsday Gun

Doomsday Gun (1994)

Aksion, Dramë, Histori, Thriller | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Robert Young

Vlerësimi: 6.2/10

PëRMBLEDHJE

Dr Gerald Bull was a genius at designing and building superguns. (Very large long range guns capable of shooting more than 100 Miles.) When a plan by the CIA to export restricted material using him was exposed, the CIA denied all knowledge and he went to jail. He was later released to help Saddam Hussein build a new supergun capable of firing over 500 miles. Israel, upon learning of the supergun, fears it would be used against themselves.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • 7 ditë në Entebe (2018)

  image
  Rosamund Pike, Daniel Brühl. Korrik 1976. Bazuar në historinë e vërtetë të pengmarrjes së avionit të 'Air Francë', i cili bëri ulje të detyruar në Entebe, Ugandë,...
 • Horizonti i thellësive (2016)

  image
  Kur mbikëqyrësi Xhimi Harrelli dhe shefi i mirëmbajtjes Majk Uilliamsi zbresin në bordin e platformës së shpimit "Deepwater Horizon" befasohen kur mësojnë se...
 • Battle in Seattle (2007)

  image
  The whole world was supposed to be watching in 1999 when demonstrators at the World Trade Organisation summit in Seattle clashed with riot police. For those who...
 • Dita e patriotëve (2016)

  image
  Bazuar mbi ngjarjet e vërteta të maratonës së Bostonit 15 prill 2013, kur gjatë një antentati humbën jetën tre persona.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.