poster

Fail Safe

Fail Safe (1964)

Dramë, Thriller, Luftë, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Sidney Lumet

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 8.1/10

PëRMBLEDHJE

A series of human and computer errors sends a squadron of American 'Vindicator' bombers to nuke Moscow. The President, in order to convince the Soviets that this is a mistake, orders the Strategic Air Command to help the Soviets stop them.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • 1917 (2019)

  image
  Dy të rinjve britanikë u jepet një mision i pamundur gjatë Luftës së Parë Botërore: të shpërndajnë në territorin e armikut një mesazh që do të ndalojë 1,600...
 • Salvador (1986)

  image
  Kaosi i luftës civile rrëfehet përmes syrit të një fotoreporteri amoral, në një dramë të fuqishme politike, nga regjisori i famshëm amerikan, Oliver Stone. Me...
 • Vëllezër (2009)

  image
  Jake Gyllenhaal, Natalie Portman, Tobey Maguire. Pasi Grejs merr lajmin se burri i saj u zhduk në luftë, e vetmja mbështetje për të, do të bëhet kunati i saj......
 • Alarm i kuq (1995)

  image
  Nga regjisori Tony Scott. Me Denzel Washington, Gene Hackman. Film kandidat për tre çmime Oskar. Hans Zimmer fitues i cmimi Grammy" për muzikën më të mirë. Gjatë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.